Державна підтримка сільського господарства: урядові програми 2019

Надаємо реальну підтримку малим та середнім товаровиробникам

Фермерам

Серед пріоритетів Уряду та Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.

Для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2019 рік передбачається суттєва державна підтримка.

Обов'язкові вимоги для фермерських господарств – отримувачів бюджетних коштів:

  • зареєстровані права на власність та/або користування земельною ділянкою; ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин.

Кооперативам

Об’єднання агровиробників є дієвим способом отримання належної системи збуту сільськогосподарської продукції та можливості одержання реальної ціни за неї. 

Окрім того, кооперація зміцнить позиції дрібних виробників серед великих аграрних гравців, а також позитивно вплине на збільшення зайнятості місцевого населення, розвиток сільської інфраструктури.

Агровиробникам

Не менш цікавими будуть ініціативи для великих виробників, яким потрібна допомога іншого порядку – а саме додаткові ресурси для модернізації та будівництва основних фондів.

Потужний агросектор – запорука власної продовольчої безпеки, утримання лідируючих позицій в світовій торгівлі, а головне – основа розвитку українського села, яке поступово відновлюється.

Доля агровиробництва в структурі ВВП України становить 12%. І цей показник постійно збільшується. Так само зростає показник валютної виручки, яку «заводять» в державу агропідприємства. Минулого року саме вони забезпечили 40% валютних надходжень. Без малого, кожен другий долар в Україні – це заробіток агросектору.

Селянам

У пріоритеті – саме невеликі господарства. Вони, за статистикою, забезпечують 73% постачання молока і сумарно виробляють 7,6 млн тон молочної  сировини, але саме такі господарства найбільш вразливі через здорожчання кормів, зростання вартості утримування та ризики епідемій.

Що пропонує Уряд? Перш за все, перетворити корову із статті затрат на джерело прибутку. Суттєвою допомогою тут стане виплата дотацій в 2500 грн на молодняк в рік.

Залишились питання?

Гаряча лінія Мінагрополітики

0 800 215 010

Подробиці на сайті Мінагрополітики