Програми підтримки сільського господарства від Уряду

25% від вартості техніки та обладнання

Кабінет Міністрів України запровадив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Аграрії, які приймуть рішення придбати у 2019 техніку та обладнання вітчизняного виробництва, отримають компенсацію витрат.

Зокрема, програма росповсюджується на техніку та обладнання для агропромислового комплексу, спеціальни вагони для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси.

Обов’язкові умови участі для сільгосптоваровиробників

– Компенсація у 25% надається за придбання техніки та обладнання, вагонів та устатковання, які  входять у Перелік вітчизняної техніки та обладнання, вагонів та устатковання

– Купівля та отримання компенсації здійснюється через уповноважені банки, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва.

– Учасник програми не повинен бути банкрутом/не перебувати на стадії ліквідації/не мати відкритої справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

– Техніка та обладнання, вагони та устатковання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню.

Як отримати

1

Ознайомитись із переліком техніки та обладнання, вагонів та устаткування та визначитись із потребою.


2

Відкрити рахунок в одному із уповноважених банків та здійснити в ньому оплату.


3

Подати до Банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики, та  документи, а саме:

  • копію платіжного доручення;
  • акт приймання-передачі техніки та обладнання, вагонів та устатковання;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машин (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації), технічний паспорт вагона;
  • довідку про відсутність заборгованості з платежів, що контролюються органами доходів і зборів;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації/не порушено справу про банкрутство/не визнано банкрутом;
  • згоду на розкриття Банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

4

Банк протягом одного операційного дня перераховує кошти на поточний рахунок.


Форми документів

Заявка для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Реєстр сільськогосподарських товаровиробників – отримувачів часткової компенсації вартості техніки та обладнання